Puchar Rektora Ozimek 2021

Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności w czterech konkurencjach: pistolet, rewolwer, „kbks” i strzelba. Puchar Rektora Politechniki Opolskiej zdobył Piotr Góźdź z Klubu Pasjonat.

Protektor i zwycięzcy zawodów na strzelnicy.
Protektor i zwycięzcy zawodów na strzelnicy.

Zaplanowane konkurencje sprawdzały sprawność obsługi broni ze szczególnym uwzględnieniem strzelania zza przesłon. Ważnym celem zawodów była również popularyzacja strzelectwa sportowego, integracja akademickiego środowiska strzeleckiego oraz szlifowanie umiejętności obsługi broni.
Zawody AKMS o Puchar Rektora Politechniki Opolskiej odbyły się na strzelnicy klubu Pasjonat w Ozimku przy wsparciu sklepu myśliwskiego Makama. Trofeum zdobył Piotr Góźdź z Klubu Pasjonat. Nagrodę wręczył prof. dr hab. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej.
Jak zaznacza Tomasz Ciecierski z Akademickiego Klubu Miłośników Strzelectwa, strzelectwo staje się coraz popularniejszym hobby, liczba członków klubu przekroczyła już 80 osób.  Kolejne zawody już w lipcu, tym razem o Puchar Dziekana Wydziału Budownictwa i Architektury.

Skip to content