Pierwszy rok

Minął pierwszy rok działalności Akademickiego Klubu Miłośników Strzelectwa. Ma już 10 zawodników z pełnymi uprawnieniami do rywalizacji sportowej w ramach Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Do sukcesów należy zaliczyć fakt, że w strzeleckich imprezach sportowych organizowanych przez AKMS wzięło udział ponad 100 osób. Z kursów prowadzącego strzelanie i sędziego sportowego współorganizowanych przez AKMS skorzystało w 2018 ponad 50 osób.

Pierwsze urodziny Akademicki Klub Miłośników Strzelectwa uczcił ciastem i strzeleckim szkoleniem dla studentów, zakończonym ostrym strzelaniem w Ozimku. Zainteresowani strzelectwem żacy mogli spróbować swoich sił w obsłudze pistoletów, rewolweru, karabinków oraz strzelby – wywołującej drżenie zwłaszcza w studentek. Relacja z „urodzin” w TVP 3 Opole w programie Studencki Kwadrans. 

W przyszłym roku przed AKMS-em wiele wyzwań m.in. organizacja kursu instruktora strzelectwa, organizacja zawodów sportowych i poszukiwanie własnej strzelnicy. Do przyjemnych zajęć będzie należeć niewątpliwie zakup nowych jednostek broni – co na pewno zmniejszy kolejki do stanowisk strzeleckich w czasie przyszłorocznych zawodów. Pierwsze odbędą się na początku marca.

Promocja strzelectwa na Politechnice Opolskiej udała się w tym roku dzięki pomocy: Rektora – prof. Marka Tukiendorfa, Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, Klubów Pasjonat i Kaliber 44 oraz sklepu myśliwskiemu MAKAMA.

Relacja także na stronie Politechniki Opolskiej.

– Tu informacja o warunkach wstąpienia do AKMS –

Skip to content